Běžecké závody pro děti do 11 let

jediný závod s finále na Zlaté tretře pod patronací světového rekordmana Jana Železného


9. 4. 2019

Žáci ZŠ Polešovice se těší do Olomouce

Máme zde další zprávy ze základních kol Čokoládové tretra. Tentokrát od paní učitelky Renaty Šimkové ze základní školy Polešovice. "Děkujeme za možnost zúčastnit se, do Ostravy jezdíme pravidelně fandit. Už se těšíme do Olomouce," vzkazuje paní učitelka. Závodu se zúčastnilo přes 100 dětí, tentokrát zkušebně v rámci hodin tělesné výchovy. Příští rok je v plánu celé sportovní dopoledne. Výsledky a článek přímo z Polešovic uvádíme níže.

Každý rok naši žáci navštěvují v červnu úžasný atletický mítink Zlatá tretra v Ostravě a ani letos tomu nebude jinak. Součástí mítinku je také vložený závod Čokoládová tretra pro děti do 11 let. Letos se naskytla příležitost nejen pro oddíly, ale také pro základní školy bojovat o účast v Ostravě. Škola má úžasný sportovní areál s 150 m atletickým oválem, také zde pracuje atletická přípravka při AC Slovácká Slavia UH, podmínky velmi dobré. A protože naši žáci mají rádi pohyb a také atletiku, přihlásili jsme všechny žáky 1.stupně do tohoto závodu. Začátek dubna se nesl ve znamení školního kola, které probíhalo v hodinách tělesné výchovy. Ti nejmenší ročník 2012 závodili na 100 m, ročníky 2010–11 na 200 m a ročníky 2008–2009 na 300 m. V každé kategorii postupují 3 nejlepší dívky a 3 nejlepší chlapci. Celkem tedy 18 žáků postoupilo do čtvrtfinále závodu, které se bude konat v Olomouci 10. června 2019 a my budeme všem držet palečky, aby se jim podařilo probojovat se až do Ostravy a závodit  na skvělém mítinku mezi nejlepšími atlety světa. Pochvalu zaslouží ale všichni žáci 1. stupně, kteří se účastnili. Byli jste skvělí, skvěle jste fandili a příští rok to zopakujeme znovu.

R. Šimková

 


zlatá tretra ssk vítkovice tk plus ašsk msk msk ostrava olomouc prostejov trz msteel cpzp LASO nike nutrend nartes pohary-bauer hitorion pedro cys

© 2018 | SSK Vítkovice, z.s. | www.cokoladovatretra.cz