Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
facebook

Běžecké závody pro děti do 11 let

závod pod patronací světového rekordmana Jana Železného

Čokoládová tretra Slovensko si zapíše svoj 8. ročník.

23. 2. 2024

Prvý ročník bol v roku 2017, keď niektorí dnešní pretekári ešte neboli na svete 

...více

Termíny Čokoládové tretry Česko i Slovensko 2024 jsou známy – vyber si, kde si zaběhneš, hodíš a postoupíš, anebo jen zkusíš atletiku

22. 2. 2024

Po 63. se uskuteční unikátní závod pro děti od 6 do 11 let Čokoládová tretra. A podvanácté za hranicemi rodné Ostravy. Po osmé pak i na Slovensku. V České republice mohou své síly malí sportovci a sportovkyně změřit v základních kolech ve Vyškově 9. 4., a dále 30. 4. v Českém Těšíně, 3. 5. v Olomouci, 7. 5. Břeclavi, 13. 5. v Havířově, 17. 5. v Prostějově, 18. 5. ve Vsetíně, 20. 5. v Třinci, 21. 5. v Blansku, 24. 5. v Ostravě. Závodníci a závodnice ze stupňů vítězů postoupí do mezinárodního semifinále 27. 5. v Ostravě, kde se utkají se slovenskými děvčaty a chlapci o účast ve finále na Zlaté tretře Ostrava 28. 5. Ti projdou stejným procesem, a to 30. 4. v Bratislavě, 10. 5. v Žiaru nad Hronom a 14. 5. v Košicích. „Reprezentace“ pro účast na semifinále v Ostravě se pak ukáže ve Slovenském finále 21. 5., které se tradičně koná také v Košicích.

...více

63. Čokoládová tretra skončila. Startovalo přes 5 000 dětí.

28. 6. 2023

Přes 5 000 dětí se zapojilo do 63. ročníku Čokoládové tretry. Jejího pořádání se ujalo 9 moravských a 3 slovenská města. Atmosféra závodů, které učí děti snít a vydat se na cestu k tomu být nejlepší a radovat se ze sportu, opět nezklamala. Pomohla k ní taky osobní účast českých a slovenských rekordmanů, olympioniků a reprezentantů. Nechyběla jména jako Jan Železný, Taťána Netoličková, Šárka Kašpárková, Ján Volko, Matúš Bubeník, Emma Zapletalová, Zdeněk Stromšík nebo Dana a Jana Velďákovy.

...více

Startovní listina finále 2023

26. 6. 2023

Startovní listinu v pdf naleznete zde >

Startovní listina mezinárodního semifinále

25. 6. 2023

Startovní listinu v pdf naleznete zde >

Města Prostějov, Havířov a Ostrava přivítala běžecké atletické naděje v závěrečné fázi základní části Čokoládové tretry

25. 6. 2023

Jan Železný, Taťána Netoličková, Anderson Peters - velká jména světové atletiky minulosti i současnosti, přesně taková byla sestava ambasadorů v posledních třech zastaveních Čokoládové tretry v Prostějově, Havířově a Ostravě. Tím se uzavřela základní část soutěže v Česku. V Košicích pak 16. 6. uzavřeli základní kola Slovenským finále. Tady se zase o rozcvičku , povzbuzení a pomoc starali známé slovenské atletky Lucia Klocová, Dana Velďáková a Jana Velďáková. Do mezinárodního semifinále z celkových více než 5 000 dětí ve věku 6 - 11 let postoupilo 80 ze Slovenska a 216 z Česka. Obrovská konkurence a skvělý výkony. Blahopřejeme a těším se v 26. 6. v Ostravě!

Seznam postupujících závodníků z české republiky najdete zde.

...více

Slovenské finále Čokoládovej tretry 16. 6. 2023

17. 6. 2023

Slovenské finále Čokoládovej tretry bolo už po siedmy krát 16. júna v Košiciach. Celkom 92 detí z celého Slovenska súťažilo o 80 postupových miest do medzinárodného finále v Ostrave. Organizátori z Atletika Košice zvládli finále bez chybičiek. O rozcvičku, povzbudzovanie a pomoc sa starali ambasádorky projektu Danka a Janka Veldákové a Lucia Klocová.

Čokoládová tretra Slovensko sa teší tradične podpore Mesta Košice a Slovenského Atletického zväzu.  

Výsledky slovenských detí sú povzbudivé a už teraz sa  všetci tešia na medzinárodné semifinále v Ostrave.

Výsledky nájdete tu >

Štvrťfinále Čokoládovej tretry Slovensko v Košiciach

15. 6. 2023

V pondelok 12.júna prebehlo na štadióne TUKE na Wattsonovej ulici posledné slovenské štvrťfinále Čokoládovej tretry Slovensko. Podobne ako kolá v Žiari nad Hronom aj Bratislave malo rekordnú účasť. Prihlásilo sa viac ako 600 žiakov. V behoch od 200 do 300m museli organizátori štartovať dokonca po 17 behov napriek 8 dráham.

...více

Třinec i Olomouc přinesli další jména postupujících do mezinárodního semifinále

9. 6. 2023

Jak v Třinci (5. 6.), tak v Olomouci (7. 6.) se závodů zúčastnilo přes dvě stovky malých sportovců. Postoupit v takové konkurenci není lehké. To potvrdil Lukáš Bubeník, který byl ambasadorem v Olomouci, i Emma Zapletalová, které přijela o dva dny dříve fandit dětem do Třince. Emma je třiadvacetiletá slovenská sprinterka na 400 m a 400 m překážek.

...více

23. mája pokračovala Čokoládová tretra štvrťfinálovým kolom v Bratislave na Mladej Garde.

29. 5. 2023

Za krásneho slnečného počasia a za účasti ambasádora pretekov Jána Volka súťažilo rekordných 626 detí. V behoch na 200 a 300m organizátori z Našej Atletiky Bratislava odštartovali dokonca neuveriteľných 4 x po 24 behov ! Reportáž z pretekov odvysielali do spravodajstiev dve televízie ( RTVS a TA3). Do slovenského finále v Košiciach 16. júna sa kvalifikovalo z Bratislavy 64 detí.

Téměř 600 dětí startovalo v Břeclavi a Vsetíně

20. 5. 2023

Blahopřejeme dalším postupujícím sportovcům do mezinárodního semifinále Čokoládové tretry. V Břeclavi (18. 5.) a Vsetíně (20. 5.) jich  startovalo dohromady téměř 600. Výsledky opět výborné. "Jsme nadšený i z výsledků dětí, které přijdou k nám do testovací zóny. Děti pohyb prostě baví, stačí jim k tomu dát příležitost," říká Jirka Mužík, vicemistr Evropy v běhu na 400 m překážek. Jiří letos doprovází celou túru, vzhledem ke zdravotní obtížím však hlavně slovem a odbornou radou. 

...více

V piatok 19. mája odštartovala Čokoládová tretra Slovensko už svojím siedmym ročníkom.

20. 5. 2023

V Žiari nad Hronom štartovalo rekordných 520 detí za krásneho počasia.

Ambasádorkou bola vynikajúca míliarka Lucia Hrivnák Klocová a úspešní odchovanci agilného usporiadateľského oddielu, napríklad dvojnásobná víťazka Česko – Slovenskej Čokoládovej tretry, Patrícia Bieliková.

Usporiadateľom bol v spolupráci s mestom Žiar nad Hronom atletický klub AK MŠK Žiar nad Hronom.

 

Druhé kolo Čokoládové tretry proběhlo úspěšně v Českém Těšíně

17. 5. 2023

Téměř tři stovky dětí dorazily na druhé kolo Čokoládové tretry v Českém Těšíně.  „Neuvěřitelné, jak Čokoládovka táhne, i v tomhle příšerném počasí," prohlásil udiveně Jirka Mužík, český rekordman na 400 m překážek časem 48,27 s a vicemistr Evropy, který se dětem věnuje ve speciální testovací zóně, která je na letošní túře novinkou. „My atleti jsem zvyklí, že závodíme skoro za každého počasí, ale že do toho šlo tolik dětí v takovém lijáku a s jakým nasazení je úžasné," dodává. Stejně ocenil přístup i výkony malých sportovců (a také jejich doprovodů) druhý významný muž české atletiky, český rekordman na 100 m, Zdenek Stromšík z pozice ambasadora těšínského závodu.

...více

Zítra startujeme ve Vyškově. Poprvé s hravou testovací zónou Jirky Mužíka.

4. 4. 2023

Skvělí organizátoři a úžasná atmosféra čekají děti při prvním kole Čokoládové tretry 2023 zítra, 5. dubna ve Vyškově.  Zatím je přihlášeno na 150 závodníků. Online registrace se uzavírají 4. dubna ve 20:00 hodin. Kdo se ale nestihne přihlásit online, může i na místě. Kromě postupových kategorií čekají na Atletickém stadionu za parkem také disciplíny pro mimina v náručí, batolata, předškoláky a dokonce muže a ženy. Na své si tedy přijde skutečně každý. A kdo nechce měřit síly přímo na dráze, může otestovat odraz rychlost nebo obratnost ve sportovní zóně vicemistra Evropy na 400 m překážek a českého rekordmana na stejnou trať Jirky Mužíka. To vše pod dohledem ambasadorky kola, legendární Šárka Kašpárkové.

Tak hurá na Čokoládovku do Vyškova!

Těšíme se na vás!

Čokoládová Tretra propojuje atletické hvězdy a děti. Přivedla jich k pohybu statisíce. Právě startuje už 63. ročník!

31. 3. 2023

Základem všech sportů je běh. V atletice běh vládne. Neobejde se bez něj žádná technická disciplína. A neobjede se bez něj většina sportů. Zároveň se na území České republiky téměř nepřetržitě od roku 1961 koná hvězdný mezinárodní atletický mítink Zlatá tretra Ostrava. Hvězdy a děti od jeho počátků spojovala Čokoládová tretra. Kdysi ryze běžecký, dnes již i "oštěpařský" seriál, jehož 63. ročník právě startuje v Česku a 7. ročník na Slovensku.  

...více

Čokoládová tretra Slovensko spustila prihlasovanie na svoj siedmy ročník

20. 3. 2023

Dlho očakávané spustenie prihlasovania na Čokoládovú tretru Slovensko sa stálo práve realitou. Na stránke Slovenského atletického zväzu je možné prihlasovať deti od 6 do 11 rokov na jednu zo štyroch disciplín daných pre konkrétnu vekovú kategóriu. Prihlasovať môžu nielen kluby, ale aj školy a jednotlivci, ktorí nie sú členmi SAZ.

...více

Čokoládová tretra 2023 otevřela registrace

16. 3. 2023

V roce 2023 čeká mladé sportovce možnost zabojovat o své finále na Zlaté tretře Ostrava v 9 městech Moravy už na 63. ročníku Čokoládové tretry. Své síly v běhu na 100 m, 200 m a 300 m a v hodu raketkou mohou změřit děti do 11 let v Ostravě, Havířově, Českém Těšíně, Vyškově, Břeclavi, Vsetíně, Prostějově, Olomouci a Třinci. Soutěž je určena dětem ze sportovních oddílů, ale i těm, které ještě žádný atletický klub nenavštěvují. Kterékoli kolo mohou také navštívit děti z kterékoli části České republiky.

...více

Čokoládová tretra 2022 je u konce – zářila hvězdnými ambasadory i výkony malých sportovců

1. 6. 2022

Čokoládová tretra se v roce 2022 už po jedenácté uskutečnila za hranicemi Ostravy, kde v roce 1961 vznikla a po šesté za hranicemi České republiky, na Slovensku. Na domácím území přivítala na startu na tři tisíce dětí v 11 moravských městech. Účastníci však byli z celé země. „Čokoládová tretra má neopakovatelnou atmosféru a je bezkonkurenční motivací. Přestože musíme přes celou republiku, stojí nám za to přijet kvůli tomuto závodu na Moravu. Tady totiž děti učíte snít o tom, kam se usilovnou prací mohou v atletice dostat, a to je velice důležité,“ říká jedna z maminek, sama aktivní sportovkyně.

...více

Finalisté Čokoládové tretry 2022

31. 5. 2022

Raketka H

jméno příjmení oddíl ročník výkon
Jan Zeman OSTRA 11 38.70
Matyáš Razým OLOM 11 44.14
Adam Hrdý BLAN 11 44.33
Kryštof Kulíšek VSET 11 46.92

Raketka D

jméno příjmení oddíl ročník výkon
Sára Dudová OLOM 12 33.79
Tereza Balwarová TRIN 11 33.90
Nikola Krajčiová ZIHR 11 34.40
Nela Stašková MALA 11 39.70

100 m D

jméno příjmení oddíl ročník výkon
Denisa Botková OLOM 15 17.74
Ivana Zemánková SLOV 15 17.69
Tamara Gurovičová SLOV 15 17.49
Sára Chovancová BRAT 15 16.94
Sára Dubovická STBY 15 17.36
Niki Van Knippenbergh LAMA 15 17.38
Tereza Heckelová CETE 15 17.54
Bianka Boráková MALA 15 17.74

100 m H

jméno příjmení oddíl ročník výkon
Alexej Ivan KOSIC 15 17.41
Eliáš Mika HAVIR 15 17.37
Petr Ireland BLAN 15 17.14
Daniel Hudec BRAT 15 16.66
Tobiáš Válek OLOM 15 16.72
Jakub Kratochvíl PROS 15 16.98
Vojtěch Minarík CETE 15 17.21
Tomáš Ovčáčík VYSK 15 17.25

200 m D

jméno příjmení oddíl ročník výkon
Sabina Horaková VYSK 13 32.86
Eliška Sedláčková PROS 13 32.57
Nikol Spoustová BREC 13 31.93
Sára Špačková TRIN 13 31.11
Anna Eliška Milfait BREC 13 31.45
Hana Gažová BRAT 13 31.68
Viktorie Ďuďová OLOM 13 32.23
Mia Šimková KUTY 13 32.79

200 m H

jméno příjmení oddíl ročník výkon
Samuel Michalko BRAT 13 32.23
Filip Postřimovsky OPAV 13 31.75
Matyáš Hradecký OSTRA 13 31.52
Martin Krůza BREC 13 30.89
Dominik Szajer VYSK 13 31.37
David Šenkýř VYSK 13 31.71
Albert Schmida TRIN 14 31.74
Filip Koudelka VYSK 13 32.08

300 m D

jméno příjmení oddíl ročník výkon
Nela Stašková MALA 11 48.22
Ester Vlachová PROS 11 47.78
Patrícia Bieliková ZIHR 11 46.77
Olivia Greenová VYSK 11 45.95
Barbora Dvorská SLOV 11 46.61
Tatiana Janegová SENE 12 46.76
Kristýna Simonová BLAN 11 47.40
Natalie Pischová VYSK 11 47.79

300 m H

jméno příjmení oddíl ročník výkon
Šimon Frydryšek HAVIR 11 47.79
Matyáš Bernatík CETE 11 47.67
Richard Cibulka MYJA 11 47.48
Filip Orbes BREC 11 46.22
Michal Boháč BRAT 11 46.84
Kryštof Kulíšek VSET 11 47.27
Lukáš Baumrukr BREC 11 47.67
Radim Kouba BLAN 11 47.74

Kdo za Česko v semifinále Čokoládové tretry

29. 5. 2022

S radostí zveřejňujeme seznam účastníků semifinále za Čokoládovou tretru 2022. Blahopřejeme a přejeme hodně štěstí. Podrobnosti k závodu jsou k dispozici v propozicích. 

...více

 

Stránka 1 z 13  > >>

ostrava msk ceps pedro prostejov denik hitorion

logo_ZT akssk tkplus