Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
facebook

Běžecké závody pro děti do 11 let

závod pod patronací světového rekordmana Jana Železného

… od  čokolády ke zlatu nebo jen radosti z pohybu

 

Běhat umí prostě každý

 

Úvod 

Základem všech sportů je běh. Běhat umí zcela přirozeně každé dítě, pokud má prostor. V atletice běh vládne. Neobejde se bez něj žádná technická disciplína. A neobjede se bez něj většina sportů.

Na území České republiky se téměř nepřetržitě od roku 1961 koná vysoce prestižní mezinárodní atletický mítink Zlatá tretra Ostrava. Od jeho počátků je jeho součástí projekt Čokoládová tretra. Kdysi ryze běžecký, dnes již i "oštěpařský" seriál.

Projekt Čokoládová tretra je v mnoha ohledech výjimečný:

Koncept

Od roku 1961 se Čokoládová tretra pravidelně konala v Ostravě v předvečer atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava. Narůstající počet zájemců o účast přivedl v roce 2012 pořadatele k rozšíření projektu za hranice města a vznikl běžecký seriál. Od roku 2017 se koná také na Slovensku. 

Přes základní kola pořádaná pověřenými partnerskými oddíly projektu se 3 nejlepší v každé disciplíně dostanou do mezinárodního semifinále, kde s dětmi ze Slovenska bojují o účast ve finále v hlavním programu Zlatá tretra Ostrava - World Athletics Continental Tour Gold. 

Všech kol se účastní atletické hvězdy z Česka, Slovenska a semifinále i finále pak i hvězdy světové. 

Čokoládová tretra je unikátní příležitostí pro děti a jejich rodiče setkat se osobně s nejlepšími atlety světa a načerpat motivaci.

 

ostrava msk ceps pedro prostejov denik hitorion

logo_ZT akssk tkplus