Běžecké závody pro děti do 11 let

jediný závod s finále na Zlaté tretře pod patronací světového rekordmana Jana Železného

1. 3. 2015

Děti budu letos závodit o Čokoládovou tretru v rekordních šestnácti městech

« zpět

On-line registrace spuštěny. Základní kola Čokoládové tretry 2015 začínají už za měsíc. Běžecký závod pro děti se letos koná poprvé v osmi nových městech. Finále se nemění – nejlepší děti znovu poběží v rámci hlavního programu uznávaného atletického mítinku Zlatá tretra.

Padesát let se závod konal jen v Ostravě. „Účastnily se jej desítky let pravidelně tisíce dětí z celého kraje, tak nás napadlo dát více dětem možnost závodit před plným stadionem, kde pravidelně běhá Usain Bolt a světová atletická špička předvádí strhující výkony. A tak jsme Čokoládovku poslali nejdříve do okolí a teď vlastně na celou Moravu," říká Oldřich Zvolánek, technický ředitel Zlaté tretry Ostrava.

Zájem měst je obrovský. K Opavě, Havířovu, Frýdku – Místku, Bohumínu, Olomouci, Prostějově, Třinci a Ostravě se letos poprvé připojuje Brno, Vyškov, Zlín, Hranice, Uherské Hradiště, Břeclav, Přerov a Šumperk. Každé kolo má svého patrona, a to českého nebo slovenského atleta. Hlavním ambasadorem Čokoládové tretry je Jan Železný. Závody mají děti přivést ke sportu a mají také motivovat především jejich rodiče, kteří rozhodují o tom, jestli bude jejich dítě pravidelně sportovat.
Možnost zazávodit si před vyprodaným hledištěm a televizními kamerami během Zlaté tretry je pro většinu zájemců výjimečným motorem. Organizátoři Zlaté tretry věnují projektu nemalé prostředky. „Poskytujeme pořadatelským městům finanční podporu ve formě organizačního grantu, připravujeme veškerou grafickou podobu, dodáváme startovní čísla, plakáty, medaile, věcné ceny, technickou podporu a mnoho dalšího. Staráme se o podporu v médiích a reklamu. Je to kus práce celého týmu lidí. V dnešní době, kdy má sport a pohyb nesmírnou konkurenci v pasívní zábavě, se musíme hodně snažit," říká Jan Železný.

Zájemci se mohou už teď hlásit prostřednictvím internetových stránek www.cokoladovatretra.cz. Účast je bezplatná. Atmosféru Čokoládové tretry dokresluje rozsáhlá fotogalerie a také videosestřihy, které jsou dostupné na webu. Na letošní sportovce znovu čeká skvělá zábava, napětí z boje o vítězství a setkání s atletickými legendami. Každý si odnese sladkou odměnu a může si užít doprovodný program. Například malování na obličej, trampolíny a další atrakce.

Chybět nebude ani populární sada pro dětskou atletiku Kids Athletics. Právě o její získání soutěží mezi sebou pořadatelská města. Sadu získá to, které na start přiláká nejvíce malých běžců a běžkyň. Buďte mezi nimi a pomozte svému městu vyhrát!

Termíny Čokoládové tretry 2015

09. 4. - Vyškov

16. 4. - Brno

20. 4. - Břeclav

23. 4. - Šumperk

27. 4., 10:00 – Zlín

28. 4. - Přerov

29. 4., 15:30 – Havířov

04. 5. - Opava

06. 5. - Frýdek – Místek

11. 5. - Hranice

13. 5. - Bohumín

18. 5., 10:00 - Prostějov

18. 5., 15:30 - Olomouc

19. 5. - Uherské Hradiště

20. 5. - Třinec

21. 5. - Ostrava

26. 5. - Ostrava – semifinále, finále

 

« zpět