facebook

Běžecké závody pro děti do 11 let

závod pod patronací světového rekordmana Jana Železného

27. 5. 2014

Čokoládová tretra Bohumín 2014

« zpět

"Mám Čokoládovou tretru moc ráda. Je to jedna z mých nejmilejších vzpomínek na takové to dětské závodění, když jsem začínala dělat své první krůčky v atletice," zaznělo z úst patronky bohumínského kola medailistky z OH v Atlantě a mistryně světa v trojskoku Šárky Kašpárkové na uvítanou.

"Přeji všem, aby je sportování bavilo a za nějakých čtyřicet let třeba taky stáli s mikrofonem na mém místě a povzbuzovali další generaci dětí," doplnila sympatická atletka. Právě na jejím příkladu je vidět, že atletika je skvělým základem pro nejrůznější sporty a pohybové aktivity. Šárka sama to od atletiky vzala přes basketbal až k tanci. V Bohumíně se ovšem pilně věnovala autogramiádě, povídání s dětmi i moderátory a vyhlašování vítězů.

Ač počtem účastníků bohumínští nepřekonali své soupeře, i zde mají svůj "rekord". Letos si zazávodilo 234 dětí, tedy o celou stovku více, než vloni při prvním ročníku. K tomu si místní organizátoři vedli natolik skvěle, že odradili i bouřková mračna nad areálem stadionu AK Bohumín. K dobré náladě a skvělým výkonům pomáhal také oblíbený tým rádia Orion včele s Jakubem Ohnutkem, který svým komentářem provází celou šňůru "čokoládového" závodu. Příště se uvidíme v Olomouci 2.června a tentokrát přijede dětem fandit Roman Šebrle!

« zpět

logo_ZT akssk tkplus msk ostrava prostejov olomouc lesy cr pedro vzp hitorion woc woc denik