Běžecké závody pro děti do 11 let

jediný závod s finále na Zlaté tretře pod patronací světového rekordmana Jana Železného

20. 5. 2014

341 běžců – nový rekord letošní Čokoládové tretry

« zpět

Ve Frýdku-Místku porazili Opavu. 341 dětí proběhlo cílem dalšího závodu Čokoládové tretry. Tamní účast ještě ale může překonat některé z dalších pěti měst, kde budou děti a školáci sportovat. Znovu se postaví na start 60, 100, 200 a 300 metrů dlouhých tratí.

„Velká účast nás příjemně překvapila, doufáme, že děti, které na stadion přišly vůbec poprvé, třeba od září zamíří do našeho oddílu. Bude ale dobře, i když si vyberou úplně jiný sport. Hlavně, aby něco dělaly,“ svěřuje se hlavní organizátor Josef Nejezchleba, předseda místního oddílu. TJ Slezan Frýdek-Místek pravidelně pořádá akce pro děti, do organizace Čokoládové tretry se vrhl už po druhé, protože tyto závody mají pro děti jedinečnou atmosféru. Pokud jsou navíc úspěšné, mohou za odměnu okusit atmosféru plného stadionu na Zlaté tretře v Ostravě.

Frýdeckomístecké děti se při závodech dobře bavily. Padly také kvalitní výkony, které podali hlavně členové zdejšího atletického oddílu. Odměnou všem byly kromě tradičních sladkostí i speciální placky, které zájemcům zaručí výrazně levnější vstupenky na letní Mistrovství České republiky v atletice v Ostravě. Skoro všem se osobně také věnoval trojnásobný mistr světa a současný reprezentační šéftrenér Tomáš Dvořák, který rozdával autogramy i cenné rady.

Z letošního seriálu Čokoládové tretry čeká děti ještě pět. V následujících týdnech budou i ty nejmenší děti běhat ještě v Ostravě, Olomouci, Prostějově, Bohumíně a Třinci. Ti nejlepší pak poměří své schopnosti ve velkém finále, které je součástí Zlaté tretry. Město, ve kterém bude nejvyšší účast, získá mimo jiné speciální sadu pro dětskou atletiku. Bude to Frýdek - Místek nebo jej překoná Bohumín kam „Čokoládovka“ směřuje už v pondělí 26. května.

« zpět