Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
facebook

Běžecké závody pro děti do 11 let

závod pod patronací světového rekordmana Jana Železného

28. 4. 2013

Čokoládovka už brzy - začínáme s Bártovou a Škrobákovou

« zpět

Boj malých atletů o zážitek z finále před vyprodanou tribunou rekonstruovaného ostravského stadionu začne 13. května v Bohumíně. Stejně jako v dalších městech začnou kvalifikační soutěže od 15 hodin. V Bohumíně se závodí poprvé a povzbudit všechny přijede také bývalá slavná tyčkařka Daniela Bárotvá, která tady dokonce trénovala atletický "potěr".

"Jsme rádi, že jsme se stali spoluorganizátorem tak atraktvního dětského závodu jako je Čokoládová tretra," řekl předseda místního atletického klubu AK Bohumín Zdenek Veselý. "Přínosem je také fakt, že si děti na začátku opožděné sezóny více zazávodí. Zlatá tretra je velkou motivací pro všechny. My závod propagujeme na bohumínských základních i mateřských školách a v rámci městských akcí. Zájem je velký. Odhaduji účast minimálně tří set dětí," doplnil Veselý. A co na to Daniela Bártová? "Já už jsem byla při loňském prvním ročníku rozšířené Čokoládové tretry. V Třinci. Předávala jsem diplomy a medaile. Bylo to pro mě potěšení a určitě to bude bezva zábava také pro všechny závodníky i jejich rodiče. Nenechte si to ujít!".

O den později, v úterý 14. května opět tři hodiny po poledni odstartuje opavské kolo soutěž vynikající překážkářka, stříbrná medailistka z halového mistrovství světa v Turíně Lucie Škrobáková. Sokol Opava hostí akci již podruhé a kromě hlavního závodu nabídne i doprovodný program v podobě disciplín dětské atletiky pro veřejnost. Chybět nebude ani autogramiáda slavné atletky a zábavná show partnerského rádia Orion. "Loni se závodů zúčastnilo celkem přes dva tisíce dětí. Bylo to famózní. V Prostějově jsem se skoro ani na chvíli nedostal z obležení dětí. Člověk má pocit, že tohle má smysl", komentoval patron celé Čokoládové tretry a ředitel Zlaté tretry Ostrava Jan Železný. A jako světový rekordman ani musel s úsměvem dodat: "No, samozřejmě doufám, že rekord z loňska překonáme."

« zpět

ostrava msk ceps pedro prostejov denik hitorion logo_ZT akssk tkplus