facebook

Běžecké závody pro děti do 11 let

jediný závod s finále na Zlaté tretře pod patronací světového rekordmana Jana Železného

2. 3. 2020

Spuštěny registrace na Čokoládovou tretru Slovensko

« zpět

Od 1. března se mohou hlásit na Čokoládovou tretru i malí sportovci na Slovensku, kde je Čokoládová tretra také mimořádně populární. Její první kolo pak odstartuje 23. dubna na stadionu STU Bratislava na Mladé gardě. V minulém roce závodilo v Bratislavě na 800 dětí a v Košicích 600 dětí. Vypadá to, že letos budou obě místa praskat ve švech a účastnický rekord bude překonán. Zájem je čím dál větší. Je to určitě i díky všem organizátorům z klubů Atletika Košice a Naša Atletika a samozřejmě také slavným tvářím slovenské části projektu, kterými není nikdo menší než Ján Volko a sestry Dana a Jana Velďákovy. „Myslím, že zájem je tak velký proto, že jsou to závody se vším všudy, s hvězdami, zářivým cílem na slavné Zlaté tretře Ostrava a dobrou organizací. Prostě jsou zážitkem a zábavou pro všechny," komentuje Stanislav Návesňák, bývalý československý reprezentant v atletice, dnes úspěšný podnikatel, který je hybnou silou a duší projektu na Slovensku.

V letošním roce bude i na Slovensku zařazena soutěž pro talentované děti se švihem v rukou, které by jednou mohly kráčet ve stopách světového rekordmana a ambasadora celé Čokoládové tretry Jana Železného. Poprvé budou deseti až jedenáctileté slovenské děti soutěžit v hodu raketkou. A kde se bude letos běhat a házet? Bude to 23. dubna v Bratislavě a 28. dubna v Košicích. Zde si děti vybojují účast ve Slovenském finále, které budou tradičně hostit Košice a to 6. května. Sem postoupí 12 nejrychlejších dětí v každé běžecké disciplíně a po 10 dětech v hodu raketkou. Celkem tedy 184 nejšikovnějších dětí z celého Slovenska.

Do mezinárodního semifinále Čokoládové tretry konajícího se v Ostravě 21. května postoupí ze Slovenska celkem 80 dětí, po deseti v každé disciplín. Soupeřit budou s 320 dětmi z Česka a Polska. A vrcholem celého snažení, jak všichni víme, není nic menšího, než nezapomenutelné finále před plným stadionem v rámci Zlaté tretry Ostrava-World Athletics Continetal Tour Gold. Takže hurá za zážitkem, sportem a zábavou! 

« zpět