Běžecké závody pro děti do 11 let

jediný závod s finále na Zlaté tretře pod patronací světového rekordmana Jana Železného

Mezinárodní semifinále 2020

7. 9. Ostrava

Finále 2020

8. 9. Zlatá tretra Ostrava

2. 3. 2020

Spuštěny registrace na Čokoládovou tretru Slovensko

◀ ◀ ◀

Od 1. března se mohou hlásit na Čokoládovou tretru i malí sportovci na Slovensku, kde je Čokoládová tretra také mimořádně populární. Její první kolo pak odstartuje 23. dubna na stadionu STU Bratislava na Mladé gardě. V minulém roce závodilo v Bratislavě na 800 dětí a v Košicích 600 dětí. Vypadá to, že letos budou obě místa praskat ve švech a účastnický rekord bude překonán. Zájem je čím dál větší. Je to určitě i díky všem organizátorům z klubů Atletika Košice a Naša Atletika a samozřejmě také slavným tvářím slovenské části projektu, kterými není nikdo menší než Ján Volko a sestry Dana a Jana Velďákovy. „Myslím, že zájem je tak velký proto, že jsou to závody se vším všudy, s hvězdami, zářivým cílem na slavné Zlaté tretře Ostrava a dobrou organizací. Prostě jsou zážitkem a zábavou pro všechny," komentuje Stanislav Návesňák, bývalý československý reprezentant v atletice, dnes úspěšný podnikatel, který je hybnou silou a duší projektu na Slovensku.

V letošním roce bude i na Slovensku zařazena soutěž pro talentované děti se švihem v rukou, které by jednou mohly kráčet ve stopách světového rekordmana a ambasadora celé Čokoládové tretry Jana Železného. Poprvé budou deseti až jedenáctileté slovenské děti soutěžit v hodu raketkou. A kde se bude letos běhat a házet? Bude to 23. dubna v Bratislavě a 28. dubna v Košicích. Zde si děti vybojují účast ve Slovenském finále, které budou tradičně hostit Košice a to 6. května. Sem postoupí 12 nejrychlejších dětí v každé běžecké disciplíně a po 10 dětech v hodu raketkou. Celkem tedy 184 nejšikovnějších dětí z celého Slovenska.

Do mezinárodního semifinále Čokoládové tretry konajícího se v Ostravě 21. května postoupí ze Slovenska celkem 80 dětí, po deseti v každé disciplín. Soupeřit budou s 320 dětmi z Česka a Polska. A vrcholem celého snažení, jak všichni víme, není nic menšího, než nezapomenutelné finále před plným stadionem v rámci Zlaté tretry Ostrava-World Athletics Continetal Tour Gold. Takže hurá za zážitkem, sportem a zábavou! 

◀ ◀ ◀

zlatá tretra ssk vítkovice tk plus ašsk msk msk ostrava olomouc prostejov trz msteel cpzp LASO nike nutrend nartes pohary-bauer hitorion pedro cys

© 2018 | SSK Vítkovice, z.s. | www.cokoladovatretra.cz