Běžecké závody pro děti do 11 let

jediný závod s finále na Zlaté tretře pod patronací světového rekordmana Jana Železného


1. 7. 2017

Čokoládová tretra 2017 byla úspěšná

28. 6. v 18.15 vyvrcholila Čokoládová tretra 2017 slavnostním vyhlášením absolutních vítězů. Před téměř plným hledištěm Městského stadionu ve Vítkovicích převzali z rukou Jana Železného unikátní čokoládové trofeje Nela Kucáková, Filip Dřevínek, Anna Veiglová, Jakub Pilch, Terezie Táborská a Jan Klimas.

"I mezi vítězi byly děti, které se věnují jiným sportům, než je atletika nebo zatím vůbec nikde organizovaně nesportují a svůj talent nerozvíjejí. Snad se nám povedlo jim i všem ostatním ukázat jednu z možných cest jak mít ve svém životě sport jako oporu a radost, která se pak promítá do dalších oblastí lidské činnosti. A to je naším cílem. Těším se na pokračování projektu. Již nyní chystáme inovaci celého konceptu a zahájení ročníku 2018," řekl Jan Železný z titulu hlavního patrona projektu a ředitel IAAF World Challenge Zlatá tretra Ostrava.

Čokoládová tretra 2017 navštívila 22 měst, včetně slovenských Košic. Cílem proběhlo téměř 6 000 dětí. Zasportovaly si ale i ti, kteří neběhali a to s Atletikou pro děti. Jejich počet byl odhadem něco přes dva tisíce.
V městech jako Havířov či Opava byla rozšířená Čokoládovka už po šesté. Vsetín čí Český Těšín se letos připojili poprvé a to přes to, či právě proto, že v prvním z nich nechybí oddíl, ale chybí infrastruktura a ve druhém jeto přesně naopak. "Projekt pod patronací jednoho z nejlepších atletických mítinků světa přitahuje neuvěřitelnou pozornost a kromě jiného nám poskytuje možnost poukázat na věci, které potřebujeme řešit. I to je významný parametr našeho zapojení do něj," zhodnotila Šárka Hromadová ze Vsetína.

Je tedy konec jednoho ročníku. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a všem, kteří nás po celou dobu podporovali. Sledujte náš web i facebook, budeme vás informovat o novinkách pro rok 2018 a o všem co se týká běhání dětí.

 


zlatá tretra ssk vítkovice tk plus ašsk msk msk ostrava olomouc prostejov trz msteel cpzp LASO nike nutrend nartes pohary-bauer hitorion pedro cys

© 2018 | SSK Vítkovice, z.s. | www.cokoladovatretra.cz