Běžecké závody pro děti do 11 let

jediný závod s finále na Zlaté tretře pod patronací světového rekordmana Jana Železného

Mezinárodní semifinále 2020

7. 9. Ostrava

Finále 2020

8. 9. Zlatá tretra Ostrava

1. 7. 2017

Čokoládová tretra 2017 byla úspěšná

◀ ◀ ◀

28. 6. v 18.15 vyvrcholila Čokoládová tretra 2017 slavnostním vyhlášením absolutních vítězů. Před téměř plným hledištěm Městského stadionu ve Vítkovicích převzali z rukou Jana Železného unikátní čokoládové trofeje Nela Kucáková, Filip Dřevínek, Anna Veiglová, Jakub Pilch, Terezie Táborská a Jan Klimas.

"I mezi vítězi byly děti, které se věnují jiným sportům, než je atletika nebo zatím vůbec nikde organizovaně nesportují a svůj talent nerozvíjejí. Snad se nám povedlo jim i všem ostatním ukázat jednu z možných cest jak mít ve svém životě sport jako oporu a radost, která se pak promítá do dalších oblastí lidské činnosti. A to je naším cílem. Těším se na pokračování projektu. Již nyní chystáme inovaci celého konceptu a zahájení ročníku 2018," řekl Jan Železný z titulu hlavního patrona projektu a ředitel IAAF World Challenge Zlatá tretra Ostrava.

Čokoládová tretra 2017 navštívila 22 měst, včetně slovenských Košic. Cílem proběhlo téměř 6 000 dětí. Zasportovaly si ale i ti, kteří neběhali a to s Atletikou pro děti. Jejich počet byl odhadem něco přes dva tisíce.
V městech jako Havířov či Opava byla rozšířená Čokoládovka už po šesté. Vsetín čí Český Těšín se letos připojili poprvé a to přes to, či právě proto, že v prvním z nich nechybí oddíl, ale chybí infrastruktura a ve druhém jeto přesně naopak. "Projekt pod patronací jednoho z nejlepších atletických mítinků světa přitahuje neuvěřitelnou pozornost a kromě jiného nám poskytuje možnost poukázat na věci, které potřebujeme řešit. I to je významný parametr našeho zapojení do něj," zhodnotila Šárka Hromadová ze Vsetína.

Je tedy konec jednoho ročníku. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a všem, kteří nás po celou dobu podporovali. Sledujte náš web i facebook, budeme vás informovat o novinkách pro rok 2018 a o všem co se týká běhání dětí.

 

◀ ◀ ◀

zlatá tretra ssk vítkovice tk plus ašsk msk msk ostrava olomouc prostejov trz msteel cpzp LASO nike nutrend nartes pohary-bauer hitorion pedro cys

© 2018 | SSK Vítkovice, z.s. | www.cokoladovatretra.cz