Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
facebook

Běžecké závody pro děti do 11 let

závod pod patronací světového rekordmana Jana Železného

333 startů ve Vyškově a počasí jako v létě

23. 3. 2022
« zpět

Parádní atmosféru i počasí zaznamenali pořadatelé prvního kola Čokoládové tretry. Konečně se zase Atletický stadion za parkem rozezněl rozvernými hlasy dětí a povzbuzujícími slovy jejich největších fanoušků, rodičů. „Je to krása, sledovat ty chumly rozesmátých malých sportovců, jak pobíhají po stadionu, závodí ze všech sil, hrají si a fandí navzájem. Doufám, že jsme tak ukázali dětem, které k nám ještě nechodí, že atletika je krásná a je to velká, i když někdy náročná, zábava,“ komentuje Jiří Hajzler, místopředseda místního AHA Vyškov, který si organizaci na jihu Moravy už tradičně bere za své.

O své lásce k atletice a nárocích, které na něj klade, pak mimo jiné povídal dětem český sprinterský rekordman Zdeněk Stromšík, patron vyškovského kola. „Já si i sám vařím. Mám rád asijskou kuchyni. Na její přípravu ale nemám čas, tak se snažím o rychlou, ale vyváženou stravu – bílkoviny, sacharidy, ty správné tuky a samozřejmě vláknina. Často je to třeba kuřecí maso, olivový olej, rýže, zelenina,“ inspiroval rodiče dětí nejrychlejší český muž. Tak i taková témata můžete probrat s patrony základních kol Čokoládové tretry. Seznam otázek pro to další kolo si můžete připravit pro Jirku Mužíka, medailistu z evropských šampionátů a mnohonásobného českého šampiona v bězích na 400 m a 400 m překážek. Napište nám je a všechny vám Jirka zodpoví 8. dubna v Blansku.

V této chvíli ale ze všeho nejvíc blahopřejme dětem, které dnes postoupily do mezinárodního semifinále do Ostravy. Prohlédněte si výsledky i fotky a brzy se můžete těšit také na malou video reportáž.

Výsledky a fotogalerie zde >

« zpět

Snippet [part2023] not found