Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
facebook

Běžecké závody pro děti do 11 let

závod pod patronací světového rekordmana Jana Železného

Čokoládová tretra 2022 je u konce – zářila hvězdnými ambasadory i výkony malých sportovců

1. 6. 2022
« zpět

Čokoládová tretra se v roce 2022 už po jedenácté uskutečnila za hranicemi Ostravy, kde v roce 1961 vznikla a po šesté za hranicemi České republiky, na Slovensku. Na domácím území přivítala na startu na tři tisíce dětí v 11 moravských městech. Účastníci však byli z celé země. „Čokoládová tretra má neopakovatelnou atmosféru a je bezkonkurenční motivací. Přestože musíme přes celou republiku, stojí nám za to přijet kvůli tomuto závodu na Moravu. Tady totiž děti učíte snít o tom, kam se usilovnou prací mohou v atletice dostat, a to je velice důležité,“ říká jedna z maminek, sama aktivní sportovkyně.

Slovensko si připsalo rekordní účast dvou tisíc nadějných atletů z celé země. Ti se utkali na závodech v Michalovcích, Bratislavě, Košicích a Žiaru nad Hronom. Do mezinárodního semifinále postupovalo 80 borců ze Slovenska a 264 z Česka. „Jsme rádi, že se Slovensko zapojilo do tohoto projektu. Celoroční soutěže dětí z atletických oddílů jsou jednoznačně velmi důležité, ale závod s přímou vazbou na světový mítink jako je Zlatá tretra Ostrava, mají svůj velký význam. Kromě slavnostní příchutě, kterou mají pro již organizované děti, jsou lákadlem i pro děti mimo atletické oddíly. A to je pro nás důležité,“ říká patron celého projektu, ředitel Zlaté tretry Ostrava, světový rekordman Jan Železný. S tím zcela souhlasí i ředitel projektu na Slovensku, bývalý reprezentant Stanislav Návesňák a dodává: „Vnímá to i Slovenský atletický svaz, jehož podpory a zařazení do oficiálního atletického kalendáře si nesmírně ceníme.“

Nedílnou součástí dětské atletické tour jsou ambasadoři. Vždy hvězdní. Letos jimi byli Jiří Mužík, Šárka Kašpárková, Matúš Bubeník, Marek Bahník, Diana Mazulianiková, Dana Velďáková, Jana Velďáková, Ján Volko, Zhango Hughes, Maghan Tapper, Stefan Holm, a samozřejmě Jan Železný. Na každém závodě předává cenu olympijský vítěz, národní nebo světový rekordman, šampion nebo úspěšný reprezentant. Vždy je i příležitost se těchto lidí, nejlepších v oboru osobně zeptat téměř na cokoli, mít je k dispozici po celou dobu závodu. Patří jim za to velký dík.

62. čokoládová tretra je tedy minulostí. Všem, kteří zde podali svůj výkon přejeme hodně úspěchů do dalšího snažení a blahopřejme vítězům na 100m Tobiáši Válkovi (16.41, CZ), Sáře Chovancové (16.92, SVK), na 200 m Martinovi Krůzovi (30.37, CZ) a Sáře Špačkové (30.83, CZ), na 300 m Filipovi Orbesovi (45.25, CZ) a Olivii Greenové (45.72, CZ), v hodu raketkou Matyáši Razýmovi (48.94, CZ) a Nikole Krajčiové (43.55, SVK).

Za spolupráci při organizaci pak za SSK Vítkovice, z. s. děkujme oddílům: Atletika Havířov 1965, Oddíl atletiky TJ TŽ Třinec, Atletický klub Elim Vsetín, TJ Slezan Opava, z. s., oddíl atletiky, Správa účelových zařízení Český Těšín, Atletický klub Prostějov, z. s., TJ Lokomotiva Břeclav, z. s., Atletický klub Olomouc z. s., Atletický klub Ludvíka Daňka Blansko, z. s., Atletický klub AHA Vyškov, z. s., Atletika Košice, Naša Atletika Bratislava a AK MŠK Žiar nad Hronom. 

 

Těšíme se na v roce 2023! A již nyní můžeme prozradit, že finále se bude konat 20. června 2023 v Ostravě.

« zpět

ostrava msk ceps pedro prostejov denik hitorion

logo_ZT akssk tkplus