Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
facebook

Běžecké závody pro děti do 11 let

závod pod patronací světového rekordmana Jana Železného

Téměř 600 dětí startovalo v Břeclavi a Vsetíně

20. 5. 2023
« zpět

Blahopřejeme dalším postupujícím sportovcům do mezinárodního semifinále Čokoládové tretry. V Břeclavi (18. 5.) a Vsetíně (20. 5.) jich  startovalo dohromady téměř 600. Výsledky opět výborné. "Jsme nadšený i z výsledků dětí, které přijdou k nám do testovací zóny. Děti pohyb prostě baví, stačí jim k tomu dát příležitost," říká Jirka Mužík, vicemistr Evropy v běhu na 400 m překážek. Jiří letos doprovází celou túru, vzhledem ke zdravotní obtížím však hlavně slovem a odbornou radou. 

"Rád bych se s dětmi rozcvičil, zaběhl si, ale nakonec to kvůli páteři nejde. Mrzí mně to, ale věřím, že se dám dohromady příští rok už na to půjdeme jinak," doplňuje muž, jehož rekord na 400 m překážek z z Atén v roce 1997 (48,27 s) dosud nikdo nepřekonal. Třeba je vhodný adept práva na startovním poli Čokoládové tretry. Docela hodně později úspěšných atletů dostalo svůj první impulz právě na Čokoládovce. Za všechny jmenujme třena Nikolu Ogrodníkovou, Kateřinu Cachovou nebo Šárku Kašpárkovou. Právě poslední jmenovaná byla ambasadorkou vsetínského kola. "Mám z toho vždycky radost. Jsme s projektem celá léta a dává mi smysl," komentovala další rekordmanka na seznamu ambasadorů Čokoládové tretry a olympijská medailistka.

Tradičním ambasadorem se už také pomalu stává Matúš Bubeník, bývalý slovenský výškař s osobním rekordem 231 cm a medailista z letní univerziády. Ten za dětmi přijel tentokrát do Břeclavi. Matúš se s malými závodníky podělil kromě svých sportovních zkušeností také o to, jak se dá skloubit úspěšné studium na vysoké škole s vrcholovým sportem a také jak ve vrcholovém sportu pracovat profesně a přitom nebýt zrovna trenérem. Děkujeme ambasadorům a těším se na dalším kole. Bude 5. 6. v Třinci.

Výsledky naleznete zde >

 

« zpět

ostrava msk ceps pedro prostejov denik hitorion

logo_ZT akssk tkplus