Běžecké závody pro děti do 11 let

jediný závod s finále na Zlaté tretře pod patronací světového rekordmana Jana Železného

Mezinárodní semifinále 2020

7. 9. Ostrava

Finále 2020

8. 9. Zlatá tretra Ostrava

26. 6. 2017

Fantastický závěr Čokoládové tretry s Taylorem a Tamberim

◀ ◀ ◀

V Prostějově a Ostravě se odehrála poslední dvě z 22 základních kol unikátního běžeckého podniku pro děti do 11 let. Jan Železný tradičně nechyběl v Prostějově. Ostrava si užila své oblíbené Šárky Kašpárkové a seznámila se s Majedem Ghazalem, výškařem s osobním rekordem 236 cm, který je zároveň nejlepším syrským atletem a jehož diváci uvidí závodit i na Zlaté tretře Ostrava.

Během Čokoládové tretry 2017 proběhlo cílem celkem téměř šest tisíc dětí a na dva tisíce jich sportovalo v doprovodných programech. Všichni vítězové jsou tedy známí a připravují se na semifinálový závod, který proběhne 27. června na hlavní ploše Městského stadionu v Ostravě – Vítkovicích od 14.30 hodin.

Fandit jim nebude nikdo menší než americký trojskokan Christian Taylor s osobním rekordem 18.21 m z roku 2015. Tímto výkonem se dvojnásobný olympijský vítěz (2012 a 2016) a také dvojnásobný mistr světa (2011 a 2015) zařadil na druhé místo dlouhodobých světových tabulek, jen 8 cm od světového rekordu. Ve čtyřech závodech překonal magickou hranici 18 metrů.

Kromě Christiana Taylora se mohou malí běžci těšit na rozverného italského výškaře Gianmarca Tamberiho. Tento italský atlet skočil do výšky 239 cm, čímž se zařadil mezi patnáct patnáct výškařů v historii. Bohužel se zranil a přišel tak o start na OH v Rio de Janeiru, kde by byl hlavním favoritem na zlato. V sedmi závodech zdolal výšku 235 cm. Je halovým mistrem světa i mistrem Evropy z roku loňské sezony.

 

◀ ◀ ◀

zlatá tretra ssk vítkovice tk plus ašsk msk msk ostrava olomouc prostejov trz msteel cpzp LASO nike nutrend nartes pohary-bauer hitorion pedro cys

© 2018 | SSK Vítkovice, z.s. | www.cokoladovatretra.cz