Běžecké závody pro děti do 11 let

jediný závod s finále na Zlaté tretře pod patronací světového rekordmana Jana Železného

7. 6. 2019

Na pražském Olympu se z „Čokoládovky“ stal málem trojboj

◀ ◀ ◀

Jak jinak mohl skončit patronát našeho nejlepšího dálkaře, držitele národního rekordu a stříbrného halového medailisty Radka Jušky nad Čokoládovou tretrou konanou ve čtvrtek 6. června v Praze. Začalo to nevinně rozhovorem s moderátorkou, přešlo do Radkem vedené rozcvičky všech malých sportovců a blízkost dálkařského sektoru už nemohla nechat v nikoho na pochybách co se bude dít dál. Radek předvedl malou exhibici a pak koučoval pokusy dětí. Skákaly jedno za druhým. Někteří velmi dobře, a tak se vlastně k běhům a hodu přidal i skok. Zatím se pokusy neměřily, ale kdo ví, možná někdy v budoucnu obohatí unikátní závod i tato nádhernou disciplínu. Konec konců je vlastně taky částečně sprinterská.

A mělo by to logiku. Jak řekl dětem druhý patron pražského čtvrtfinále, legenda světového desetiboje, Roman Šebrle: „Je třeba zkoušet všechny sporty a disciplíny, snažit se být všestranný.  Já začal s fotbalem. Kolem atletiky jsem jen tak pobíhal a vidíte sami, jak to dopadlo.“ Překonanou bájnou hranicí 9 000 bodů, olympijským zlatem a mnoha, mnoha dalšími medailemi z evropských i světových šampionátů. Setkávání velkých úspěchů s teprve rozkvétajícími nadějemi. I to je Čokoládová tretra. A tato setkávání nejsou jen formální. Legendy české a československé atletiky děti nejen dekorují u vyhlašování, ale jsou neustále připraveni zodpovědět jakoukoli otázku jejich, jejich učitelů či rodičů. Všichni tak mají možnost dostat tu nejlepší osobní radu k tréninku od nejlepších sportovců. I proto se Čokoládová tretra těší tak velké oblibě.

Celkovou atmosféru vždy dokreslí prostředí jednotlivých stadionů. Zelení oplývající tréninkový stadion Centra sportu Ministerstva vnitra OLYMP byl dokonalou kulisou. Na start se zde postavilo 405 malých sportovců. Celkem proběhlo 550 startů. „Jsem nesmírně rád, když u nás vidím tolik dětí. Navíc v tak unikátním projektu jako je Čokoládová tretra. Její vyvrcholení na Zlaté tretře je naprosto neodolatelnou motivací. Doufám, že se nám podaří příští rok ve spolupráci s SSK Vítkovice akci pro kraj Praha uspořádat znovu. Moc se těšíme,“ vyjádřil se nakonec spokojený šéf hostitelského Olympu, Jiří Beran.  My se těšíme rovněž, blahopřejeme postupujícím z Prahy a držíme pěsti dětem ze Zlínského a Olomouckého kraje, které čeká čokoládový souboj v pátek 7. a v pondělí 10. 6. v Olomouci.

Výsledky naleznete zde ▶

Fotogalerie je tady ▶

 

◀ ◀ ◀

logo_ZT akssk tkplus msk ok ostrava prostejov olomouc lesy cr posta cr cpzp dbk laso reality management prior zlin hitorion