Běžecké závody pro děti do 11 let

jediný závod s finále na Zlaté tretře pod patronací světového rekordmana Jana Železného

21. 6. 2019

Čokoládová tretra 2019 skončila a zná vítěze

« zpět

Letošní ročník přinesl hned několik zásadních změn. Překročil hranice Moravy a zavítal do celé České republiky. Ze 4 500 oslovených škol se jich zapojilo do základní fáze 500, v nich odsoutěžilo na 150 000 dětí od 6 do 11 let. „Jedná se o zkušební ročník v takovém rozsahu. Myšlenka reflektovala zájem, který jsme v průběhu let zaznamenávali z měst, obcí a škol z celé republiky, kde například nejsou atletické oddíly. Ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů jsme tedy vypracovali nový systém soutěže. Zdá se, že se osvědčil, i když je určitě mnoho momentů, které chceme do budoucna upravit,“ říká patron celého projektu a ředitel Zlaté tretry Ostrava Jan Železný.

Děti postoupivší ze základních kol se utkaly v Jablonci, Chebu, Brně, Pacově, Pardubicích, Praze, Olomouci, Kladně a Ostravě. Ti nelepší z nich pak zabojovaly o účast na Zlaté tretře, kam jich ze semifinále postoupilo 56. Nechyběly mezi nimi ani děti z Polska a Slovenska, které se projektu od roku 2017 také účastní.

20. 6. 2019 poctivá snaha všech malých sportovců vyvrcholila ve finále, kde před téměř zaplněnými tribunami přímo v hlavním programu Zlaté tretry Ostrava  vystoupili na pódium šampionů absolutní vítězové v běhu na 100 m, 200 m, 300 m a hodu raketkou. Z rukou Jana Železného a Luva Manyongy převzali tradiční „Zlaté tretry“ vyrobené z prvotřídní Královské čokolády. Jména všech účastníků finále najdete ZDE ▶ . Přímo ve výsledcích Zlaté tretry Ostrava, jejíž se staly nedílnou součástí. Věříme, že nejen pro ně se tento zážitek stane podnětem k další práci.

Čokoládová tretra je totiž právě o motivaci. „Perfektní sportovní dopoledne, děti byly nadšené, měly o čem vyprávět ve škole, určitě byly dobře motivovány ke sportu,“ řekla paní Libuše Chmelařová ze ZŠ Borohrádek, jedna z mnoha spokojených učitelek. „Je skvělé, že v novém formátu je na dosah i pro nejmenší školy na vesnicích, kde nejsou atletické oddíly nebo kroužky,“ dodala Chmelařová. Dalším impulsem pro všechny je také osobní setkávání se s velkými jmény atletiky – letos například s Jarmilou Kratochvílovou, Lídou Formanovou, Imrichem Bugárem, Míšou Hrubou, Šárkou Kašpárkovou, Radkem Juškou či Romanem Šebrlem. Samozřejmosti je pak přítomnost Jana Železného a mnoha mezinárodních hvězd právě v semifinále a finále. „Velice si vážíme účasti atletických osobností na projektu. Propojování světa vrcholových atletů se světem dětí, které si svůj sport nebo koníček teprve vybírají, je nesmírně inspirativní. A inspirace k usilovné práci nejen ve sportu je jedním z cílů Čokoládové tretry,“ říká manažerka projektu Šárka Mokrá z SSK Vítkovice.

Všem malým sportovcům ještě jednou blahopřejeme! A za účast na projektu a za skvělé výkony děkujeme nejen dětem, ale i rodičům a pedagogům! Stejně tak partnerům a podporovatelům, bez nich by to nešlo.  Těšíme se na Čokoládovou tretru 2020. Sledujte internetové stránky projektu a hlavně jeho profil na facebooku.  Zde se jako první objeví aktuální informace k novému ročníku.

« zpět