facebook instagram

Běžecké závody pro děti do 11 let

závod pod patronací světového rekordmana Jana Železného

Čokoládová tretra rozzářila Prostějov i Břeclav

20. 5. 2026
« zpět

Čokoládová tretra opět potvrdila, že atletika může být pro děti hlavně radostí, zážitkem a motivací do dalšího sportování. Zastávky v Prostějově a Břeclavi nabídly skvělou atmosféru, výborné výkony i nadšení malých závodníků, kteří si přišli užít svůj velký den na dráze. Na start se zde postavilo téměř 700 dětí.

Na stadionu TJ FOSFA Lokomotiva Břeclav se sešli 14. května malí závodníci, jejich doprovod i fanoušci atletiky a společně vytvořili den plný energie. Závod měl výbornou organizaci, svižný průběh a hlavně radost, která je pro Čokoládovou tretru typická. I zde bylo vidět, že dětská atletika má velký smysl, protože dokáže přivést ke sportu děti, které by si jinak soutěžní běh nebo hod raketkou třeba ani nevyzkoušely.

V Prostějově se závod odehrál o šest dnů později v prostředí, které je s atletikou neodmyslitelně spjato. Právě tady nese místní stadion i školní hřiště jméno Jana Železného, a tak měla Čokoládová tretra o to silnější symboliku. Děti si vyzkoušely závodní atmosféru, rodiče fandili a celý areál žil sportem, úsměvy a zdravým soutěžením. Prostějov tak znovu ukázal, že patří mezi města, kde má práce s mladými sportovci pevné místo.

Obě zastávky ukázaly, jak důležité je vytvářet dětem prostředí, kde se mohou hýbat, soutěžit a zažít úspěch bez zbytečného tlaku. Čokoládová tretra není jen o výsledcích, ale také o prvních sportovních vzpomínkách, nových přátelstvích a inspiraci od zkušených atletů. Právě díky tomu se z ní stal projekt, který má v české atletice výjimečné místo.

Prostějovu i Břeclavi patří poděkování za skvělou organizaci, podporu dětí i sportovní atmosféru. A mladým závodníkům gratulace ke všem výkonům — byli to oni, kdo dal těmto závodům skutečnou energii a smysl.

« zpět

 

ostrava msk ceps pedro hitorion akssk tkplus logo_ZT